Albüm.
Kayıp Hücum Kayıt

 • Firma/Tarih
  Yayınlanmadı
Kayıp Hücum Kayıt

Tracklist.

 1. 101-Tas-Kalmadan-khk
 2. 202-Benim-Kedim-Olmak-khk
 3. 303-Aksamdan-Kalma-khk
 4. 404-Kanima-Karisan-khk
 5. 505-Yalanci-(Take-2)-khk
 6. 606-Kuslari-Dinle-khk
 7. 707-Mumkun-Degil-khk
 8. 808-Sarmal-Dongu-khk
 9. 909-Bu-Ask-Degil-khk
 10. 1010-Kedilerin-Gunu-khk

Detaylar.

Dinlemekte olduğunuz bu kayıt, Yağmuru Beklerken albümümün elektrik CD’sine bir hazırlık olarak kaydedilmiştir. Ama söylemesi ayıp, ne yazık ki kanal kayıtları kayıp.

Bir kaç saat içinde çaldık 10 şarkıyı. Hoş bir pazar günü öğleden sonrasıydı. Gerçek bir kanallı hücum kayıttı, bir şarkı hariç hepsini ilk “take” olarak kaydettik. Ancak daha sonra vokalleri beğenmeyip, bir daha kaydettim ki aslında değişen pek bir şey yoktu.

Sonuçta 4 Eylül 2004 gibi ilk miks tamamlandı. Sonra ben bu kaydı tamamen unuttum ve akustik albüme kilitlendim (Yağmuru Beklerken CD 1). Bir gün ikinci yani elektrik albüme sıra geldi (Yağmuru Beklerken CD 2)… Ancak stüdyo kayıtlarımı tuttuğum sabit diskte en ufak bir izleri bile yoktu bu hücum kaydın. Elimde sadece Mine’nin bana verdiği bir dinleme CD’si vardı. Yıkılmıştım… Keşke kanal kayıtları elimde olsaydı. Belki bunları overdub edip, gönlümdeki albüm olabilirdi, ama HEYHAT. Daha sonra bu şarkıları Deneyeyi stüdyosunda yeniden kaydettik, ama farklı versiyonlar oldu (daha steril belki). Ama ben bu şarkıları, bu kaba ve yalın halleriyle de çok sevmiştim.

Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Hiç bir maddi karşılık beklemeden şarkılarıma eşlik eden Cenk, Koray ve Özgür’e kucak dolusu teşekkürler.
Teşekkürler Mine Erkaya, güzel kaydın ve miksin için.

Bütün şarkıların söz ve müziği Gökalp Baykal’a aittir.
Kayıt / miks: Mine Erkaya

Gökalp Baykal: Vokal, elektrik ritim gitar
Cenk Tarhan: Bas gitar
Özgür Ayabakan: Elektrik lead gitar
Koray Özsoy: Davul